Blog Galeri Biz Kimiz?

 

BOTOKS

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

BOTOKS KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ (Botox Uygulamaları)

Botoks (Botox) nedir?

Botoks , Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından salgılanan bir proteindir. Bu madde sinirlerden kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Kas kasılamayınca, üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar azalır ve bu dönem içinde cilt kendisini toparlama fırsatı bulur.

Botoks zararlı mıdır?

Zararsızdır. Zararsız olmasının nedeni çok ufak dozlarda kullanılması ve vücuda dağılmamasıdır. Bu protein sadece kullanıldığı bölgedeki kasların rahatlamasını sağlar. Yani botoksun tedavi şekli tamamen yüzeyseldir ve iç organları etkilemez. Botox 15 yıldır estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kas hastalıklarında kullanımı ise çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu süreler içinde Botoks’un hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA’nın da onayladığı Botoks tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Botoks nerelerde kullanılır?

Alın bölgesindeki yatay çizgilere,

İki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgilere,

Her iki kaş yan taraflarının yukarı kaldırılması amacıyla,

Göz çevresinde mimiğe bağlı oluşmuş kırışıklara,

Gülerken üst dişetinin görünmesi durumunda,

Üst ve alt dudaktaki dikey çizgilere ( sigara içimi çizgileri ),

Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgiye,

Boyundaki kırışıklıkların tedavisinde kozmetik amaçlarla kullanılmaktadır.

Kırışıkların azaltılması dışında başka amaçlarla da kullanılır mı?

Ayrıca eller, ayaklar, yüz ve koltuk altındaki aşırı terlemenin tedavisi için de Botoks kullanılmaktadır. Terleyen bölgelere uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi durdurarak ter bezlerinin çalışmasını azaltır. Aşırı terleme ve buna bağlı ter kokusu şikayeti olan kişilerin terleyen bölgelerine botoks uygulandığında şikayetlerinde 6-12 ay süreyle düzelme sağlanır.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks çok ince uçlu özel iğneler ile birkaç noktadan kas içine enjekte edilir. Uygulama esnasında hastayı rahatsız eden bir ağrı şikayeti oluşmaz. Tüm uygulama 10 dakika sürer.

Botoks etkisi ne kadar surer?

Botoks’un etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki 3-9 ay( ortalama 6 ay) devam eder. Uygulamaların sayısı arttıkça Botoks’un etkisi 12 ay kadar devam edebilir.

Botoks kimler tarafından uygulanmalıdır?

Botoks bu konuda eğitim almış uzman doktorların uygulaması gereken bir ilaçtır. Aksi taktirde , hem etkisi tam olmayabilir hem de geçici göz kapağı düşüklüğü gibi problemler ortaya çıkabilir.

Botoks uygulamasına devam edilmezse kırışıklar kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklar yavaş yavaş eski haline döner, hatta eskiye göre daha iyi durumda da kalabilir. Çünkü aradaki dönemde yeni kırışıklıklar oluşmayacaktır. Kaslarını daha az kullananlarda ve daha küçük yüz kaslarında etki süresi genelde daha uzundur.

Botoks kimlere uygulanamaz?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde zararlı bir etkisi görülmemesi ile birlikte uygulamalar da tavsiye edilmez. Sinir-kas sistem hastalıklarında örneğin myastenia gravis ve Eaton-lambert gibi durumlarda uygulanmaz. Bazı ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır.

Yaş sınırı var mıdır?

Botoks 20 yaş üstünde derin mimik kırışığı olan herkese estetik amaçlı olarak uygulanabilir.

Yan etkisi var mıdır?

Botoks uygulamaları bu konuda tecrübe ve eğitimi olan hekimler tarafından gerçekleştiğinde herhangi bir yan etkisi olmaz. Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık görülebilir. Ağrı,acı hissi ,kullanılan iğneler son derece ince olduğundan oldukça azdır. Yanlış uygulamalarda kısa süreli göz kapak düşmesi(4-6 hafta) yaşanabilir.

Botoks yüzde felç yapar mı? İfadesiz donuk bir yüz olurmu?

Hayır, ancak istenmeyen kas hereketlerinde (kaş çatma, alın buruşturma..) azalma yapar, bu etki bir tek ilacın enjekte edildiği yerde geçerlidir. Mimiklerde azalma yaptığı için ifadelerde değişiklik olmakla beraber ilaç dozu ayarlanarak doğal bir görünüm sağlanabilir.

Botox Tedavi öncesi ve sonrasında dikkate edilmesi gerekenler nelerdir?

Botoks uygulanmasından bir hafta önce kan sulandırcı her hangi bir ilaç alınıyorsa (aspirin kumarın, antikoagulan ) morarma olabileceği için alınmaması önerilir. 1 hafta sonra uygulama yapılabilir.

Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılabilir. Tedaviden sonra 2-4 saate kadar o bölgeye masaj yapmamak, aşırı derece yere eğilme haraketlerinde bulunmamak gerekir. Uygulama yapılan bölgenin mimik kaslarının 2-4 saat sure ile sık sık kullanılması önerilir.

Sonuç olarak botoks bir mucize değildir. Yüzünüzde kalıcı olarak hiçbir değişiklik yapmayacaktır. Ayrıca sizi 20 yıl önceki görünümünüze de kavuşturmayacaktır. Botoks uygulamaları sadece yüzünüzün belli bölgelerindeki kırışıklıklarda düzelme sağlar. Bununla birlikte botoks son derece pratik bir yöntemdir, uygulamalar kısa sürer ve ağrı, acı yapmaz, özel herhangi bir bakım gerekmez, uygulama yapılan kişilerin normal hayatını hiç bir şekilde etkilemez, lokal veya genel anesteziye gerek yoktur. Tecrübeli uzman hekimler tarafından doğru seçilmiş kişilere uygulandığı taktirde geçici de olsa oldukça tatminkar sonuçlar alınmaktadır.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED