Blog Galeri Biz Kimiz?

 

Fibrocell Tedavisi (Kök Hücre)

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Fibrocell Tedavisi (Kök Hücre)

FDA tarafından onaylanmış , hücresel doku yenilemede kullanılan, patentli otolog hücre tedavisidir. Hastadan alınan dokudaki fibroblastlar laboratuar ortamında çoğaltılarak tekrar kişiye geri verilir. Fibroblastlar derinin daha sıkı olmasını sağlayan, kırışıklığı azaltan kollajenin sentezinden sorumludur.

Daha az güneş hasarına maruz kaldığı için kulak arkası veya kol iç yüzünden 2-3 mm’lik deri biyopsisi alınır. Biyopsi, bölge lokal olarak uyuşturulduğu için ağrısızdır. Eş zamanlı olarak hastadan bir miktar kan da alınır ve labarotuvara yollanır. 4-6 hafta içinde alınan hücreler çoğaltılmış bir şekilde özel sıvısı içinde gönderilir. Hücre sayısına göre 2- 4 haftada bir 3 seans şeklinde uygulanır. Kişiye bağlı olsa da (kişinin yaşı, sigara ve alkol kullanımı vs..) her uygulamada 40-50 milyon hücre enjekte edilir. Uygulama özellikle kırışıklık içine olmak üzere isteğe bağlı olarak yüz, boyun, dekolte ve ellere yapılabilir. İşlem öncesi lokal anestezik krem ile uyuşturulduğu için enjeksiyonlar ağrılı değildir. İşlem sonrası hafif kızarıklıklar, morarma , kaşıntı olabilir, kızarıklıklar genellikle ilk 2-3 saat sonra geçse de nadiren uzayabilir.

Enjekte edilen hücrelerin kollajen sentezlemesi zaman alacağı için klinik olarak düzelme yavaş yavaş olur ve 3-6 ayı bulabilir. Genel olarak elde edilen sonuç kırışıklıkların derinliğinde azalma, cilt kalitesinde ve elastikiyette artma şeklinde görülür. Yara ve akne izlerinin tedavisinde, yanık iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır.

Doğal bir görüntü sağlaması, etkinliğinin 4-5 yıl kadar devam etmesi avantajlarıdır. İsteğe bağlı olarak kişinin hücreleri ilerde kullanılmak üzere saklanabilir. Yaş ilerlese de hücreler alındığı yaşta olacağı için saklatıp uygulatmak avantajlı olabilir.

Elde edilen değişiklikler yavaş yavaş olduğu için alışılabilir ve farkedilmesi zor olabilir bu nedenle fotoğraflama çok önemlidir.

Henüz yeni bir teknoloji olması ve hazırlık aşamasının uzun bir süreç gerektirmesi nedeniyle pahalı bir uygulamadır.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED