Blog Galeri Biz Kimiz?

 

FRAKSİYONEL LAZER

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Fraksiyonel lazer nedir?

Fraksiyonel lazerler kozmetik dermatolojide kullanımı son yıllarda giderek artmakta olan uygulamalardır. Bu lazer sistemi cilde uygulandığında cildin bir bölümümü etkilerken bazı alanlar sağlam kalır. Yani uygulamadan etkilenen alanda ciltte kontrollü hasar oluşturulur. Geri kalan sağlam cilt dokusu kısa zamanda hasarlanan alanı tamir eder. Her seansta yaklaşık %20 kadar cilde etki edildiğinden fraksiyonel lazer adı verilmiştir.

Başlıktan çıkan ışığı, noktalar şeklinde derinin en alt tabakasına kadar gönderir. Hedef; su ve kollojendir. Derinin alt tabakasında yeni kollojen uyarımı bu şekilde başlar. Yüzey gençleştirme ve alttaki kollojenin yeniden yapılandırılması olarak iki etki yaratır. Bu etkiler cildin yüzeyinin bozulmuş olduğu durumlarda (kazalara bağlı kalmış izler, sivilcelerin yarattığı iz, çukurluk ve lekeler, yaşlılık sebebiyle deride oluşmuş lekelerin giderilmesinde) kullanılır.

Erbiyum yag lazerler 2940 nm dalga boyuna sahiptir ve su tarafından emilirler. Su derinin %72 sini oluşturduğundan uygulanan enerji miktarına göre değişen derinliklerde deriyi kavlatabilirler.

Asclepion MCL 30 Dermablate, geliştirilmiş performans datası, ve ödüllü tasarımıyla yeni bir Fraksiyonel Erbiyum – Yag lazer sistemidir. Superfractional Erbium MicroSpot sistemi varolan MCL 30 üzerine entegre edilerek hem ablatif hem de fraksiyonel uygulamayı aynı cihazda yapabilme imkanı sağlamıştır.

Fraksiyonel lazer Nasıl etki eder?

13×13 mm alana, 169 adet 250 μm lik mikro kanallar açar. Derinin ısınması ile kontrollü bir yanık oluşturularak yenilenme uyarılmış olur, yeni kollajen üretimi artar ve depolanır. Uygulama sonrası bir yıl boyunca kollajen oluşumu devam etmektedir. Dolayısıyla göz ve dudak çevresindeki yüzeysel ve ince kırışıklıkların yanısıra çok derin kırışıklıkların da tedavisinde etkili olabilmektedir. Ayrıca bazı lekelerin tedavisinde ve akne skarlarıın yok edilmesinde, gözeneklerin sıkılaştırılmasında da kullanılmaktadır. Deri renginde açılma, canlanma, parlaklık sağlar ve ton farklılıklarını düzenler. Yara, yanık, jilet, falçata ve cerrahi kesi ve dikiş izlerinin giderilmesinde tüm dünyada yaygın kullanım alanı bulmuştur.

Fraksiyonel lazer Riskli midir?

Dokudaki suyun çok hızlı buharlaşmasını sağladığı için ciltte devamlı kalmamakta ve nonspesifik ısı hasarı olusturmamaktadır. Çok düşük termal etkisinden dolayı MCL 30 Dermablate iyileşme süresinde önemli bir azalma sağlar (reepitelizasyon, eritem, ödem süresi). Uygulama CO2 lazerden çok daha düşük acı verir. Fraksiyonel tedavide ve küçük lezyonların tedavisi için anestezi gerekmemektedir. Bu tedavinin güvenliği MCL 30 Dermablate Erbium Lazerini, hassas bölgeler (periorbital bölge, boyun, göğüs ve eller gibi) için üstün kılmaktadır. Hassas, etkin ve güvenli uygulama yapar. Skar ve pigmentasyon oluşturma riski dermabrazyon ve peeling gibi diğer uygulamalara göre yok denecek kadar düşüktür.

Fraksiyonel lazer kaç seans uygulanmalıdır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Cilt yenileme genellikle 3–5 seans gerektirmektedir. Tedavi edici etkileri 6 ay -1 yıl devam eder. 3-4 haftada bir tekrarlanır. Seanslar ortalama 15–20 dak sürer. Uygulama sonrası ilk 24 saat yüzde kızarıklık ve yanma hissi olsa da nemlendirici kremlerle geçmektedir. Yüzeyel kabuklar görülebilir , iz bırakmadan en geç 3-5 gün içinde iyileşir. İlk gün yüzün yıkanmaması, 3 gün içinde de makyaj yapılmaması gerekir. Uygulama sonrası yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında güneşten korunma tam yapılamayacağı düşünülerek tedaviler ertelenmelidir.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED