Blog Galeri Biz Kimiz?

 

AMELİYATSIZ YÜZ GERME, İP Uygulamaları

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

İP Uygulamaları

İP UYGULAMALARI NELERDİR? (ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ)

Kliniğimizde Polydioxanone (örümcek ağı) ve Polilaktikasit ( Silhouette Soft – Gençlik ipi) malzemeleri ile uygulamalar yapılmaktadır.

ÖRÜMCEK AĞI NEDİR?

Örümcek Ağı, İplikle Asma, FTC ( Fine Thread Contour Therapy) diye adlandırılan uygulamaların hepsi cilt altına ip yerleştirme işlemleridir. Polydioxanone (PDO) malzemesi kullanılarak farklı özellikteki iplerle yapılır. Amaç cilt kalitesini artırmak toparlanma (lifting etkisi) sağlamaktır.

Neden Örümcek ağı olarak tanımlanmaktadır?

İplerin erimesi ile oluşan cilt altındaki fibröz köprüleme ağ gibi birbirleri üzerine doğru olmaktadır. Yerleştirilirken de birbirine paralel ve çok sayıda takılarak yapılan bir uygulamadır.

Nerelere uygulanır?

En çok yüz gıdı boyun bölgesi uygulamaları tercih edilse de kol ve uyluk içi gibi gevşemiş sarkmış vücut bölgelerinde de sıkılaştırma amacıyla uygulanabilir.

Uygulama nasıl yapılır?

Yüz temizlendikten sonra lokal anestezik krem sürülerek yaklaşık 1 saat bekletilir. Kişinin yaşı ve ihtiyacına göre ipin modeli ve sayısı belirlenir ve cilt altına yerleştirilir. İp sayısı kişinin ihtiyacı ve kullanılan ipin özelliğine göre 30-100 arasında değişebilir. İşlem ½-1 saat sürebilir.

Uygulama sonrası nasıl bir görünüm olur? Sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşlemden sonra ödem morarma, dokunca hafif bir ağrı olabilir. 1 hafta süreyle yüzükoyun yatılmamalı, çok mimik yapılmamalı, masaj ve saunadan kaçınılmalıdır.

Etkileri ne zaman başlar? Ne kadar sürer?

Uygulamadan sonra gerginlik parlaklık hemen görülse de gerçek etkisi iplerin erimesi sırasında olan kollajen sentezinin artması ile 3-6 ayda oluşur. Zaman içinde cilt kalitesinde artma, sıkılaşma dolayısıyla toparlanma görülür. Etkisi 1-1,5 yıl kadar devam eder.

Güvenli midir?

Polydioksanone (PDO) ipler uzun yıllardır ameliyatlarda cilt altını dikmek için kullanılmaktadır ve güvenlidir. Güvenirliği belirleyen iplerin kaliteli, onay belgeleri olan ipler olması kadar uygulayıcının tecrübesidir. Özellikle kalın ve derine yerleştirilmesi gereken ipler tecrübe gerektirir. Sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

SİLHOUETTE SOFT ( GENÇLİK İPİ) NEDİR?

Özellikle sarkma ön plandaysa tercih ettiğimiz Polilaktikasit ip ve üzerinde laktik glikolid denen konilerden oluşan farklı bir iptir.

Örümcek ağından farkı nedir?

Daha az sayıda takılabilmektedir. İhtiyaca göre 1-4 tane. Daha az takılarak etki sağlaması daha kolay tolere edilmesini sağlar. Örümcek ağı olarak tanımlanan iplerden daha uzun zaman sonra erimesi , toparlama kuvvetinin fazla olması avantajlarıdır . Etkisi daha uzun olup 2 yıla kadar devam eder .

Güvenli midir?

Güvenirliliği onaylanmış, tüm cilt tiplerine uygun, alerjik reaksiyon bildirilmemiş bir materyaldir.

İşlem sonrası nasıl bir süreç olur?

Az ip takılması morarma şişme ağrı şikayetlerinin daha az olmasını sağlamaktadır. Anında bir toparlanma olsa da diğer ipler gibi 3-6 ayda gerçek etkisi başlar, diğerlerine göre daha uzun süre etkinliğini korur.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED