Blog Galeri Biz Kimiz?

 

LAZER EPİLASYON

BLOG KATEGORİLERİ

LAZER EPİLASYON

CİLT BAKIMI

CİLT YENİLEME

 

Lazer Epilasyon kimlere ve hangi bölgelere uygulanabilir? Uygulama nasıl yapılır?

12 yaş ve üzeri herkese ve tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Hamilelerde yeterli çalışma olmadığı için uygulama tartışmalıdır.Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Bronzlaşmış olmak lazer seansını ertelemeyi gerektirir.

Tüylerin uzun olması gerekli değildir fakat lazerden etkilenebilmesi için köklerin var olması şarttır. Bu nedenle yüzdeki tüyler 1-2 hafta, vücuttaki tüyler 3-4 hafta içinde ağda, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır. Tüyler uzun ise gereksiz enerji kaybını önlemek için kısaltılır ve bölge lazer ışığı ile taranır. Kökleri etkilenen tüyler uzamaya devam eder ve 1-3 haftada deriden atılırlar.

Kaç seans uygulama gerekir ?

Kılların renklerinde, kalınlıklarında, derinliklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Ortalama olarak vücut için 3-8 seans yeterli iken, yüz için 8-10 seansda azalma sağlansa da kıllanma devam ettiği sürece lazere gereksinim de devam eder. Kıl rengi, kıl kalınlığı, deri rengi, uygun dozun tolere edilebilmesi, kıl derinliği, uygulama bölgesi ve kişinin hormonal yapısı seans sayısını ve başarı oranını etkiler.

Seans aralıkları ne kadardır?

Seans aralıkları bölgeye göre değişmektedir. Yüz bölgesinde ortalama 4-8 hafta, gövde kıllarında 8-12 hafta aralıklarla yapılması uygundur. Daha sık yapılmasının bir faydası yoktur hatta olgun fazdaki kılları yakalama olasılığını azaltarak olumsuz etkileyebilir. Seans sayıları arttıkça kıl olgunlaşması gecikeceği için seans aralıkları daha da uzatılabilir. Çalışmalar kalıcı kıl kaybı için en az 4-6 seans tam taramanın gerekliliğini göstermiştir. Kıllar bitmiş gibi bile görünse seans aralıkları uzatılarak bu seans sayılarının tamamlanması başarı oranını artıracaktır.

Tedavi sonrası iz kalır mı?

Tedavi sonrasında 5-10 dakika bazen 1-2 gün süren kızarıklık olabilir ancak bu durum geçicidir. Esmerlerde ışığın, cildin üst tabakasındaki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı, ciltte yanık ve sonrasında leke ya da iz kalma riski her zaman mevcuttur. Bu risk Nd-YAG ya da Diod lazerlerde yok denecek kadar azdır. Oluşan lekeler ortalama 1-6 ay içinde tamamen geçer. Lekelerin kendiliğinden geçmediği dirençli durumlarda peeling, mezoterapi, Erb-Yag lazerler kullanılabilir.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED