Blog Galeri Biz Kimiz?

 

MEZOTERAPİ

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Mezoterapi nedir?

Mezoterapinin cildin mezoderm (orta deri) diye adlandırılan tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1952 yılında Fransa da Dr. Pistor tarafından vasküler ve lenfatik bozuklukların tedavisinde kullanımı ile gündeme gelmiş ve saygınlaık kazanmıştır. Direkt olarak hedef dokuya etki etmesi ve ağızdan ya da diğer yollarla uygulanan tedaviler gibi tüm vücudu etkilememsi nedeniyle tercih edilir olmuştur.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanır?

Selülit, bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme amacıyla problemli vücut bölgelerine, bazı saç dökülmelerinde saçlı deriye, anti-aging (gençleştirme) amacıyla yüz bölgesine uygulanır.

Hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

Hamileler ve emzirenlerde, kalp yetmezliği, şeker hastalığı, böbrek hastalığı olanlarda, kanser hastalarında, antikoagülan tedavi altındaki hastalarda (aspirin ve kan sulandırıcı ilaçları alanlarda) uygulanamaz.

Mezoterapi nasıl bir uygulamadır?

Mezoterapi gerekli görülen ilaç karışımlarının belirli miktarda 1-2 cm aralıklarla problemli bölgeye enjekte edilmesi şeklinde bir uygulamadır. 4-6 veya 13 mm ‘lik çok ince iğneler kullanılmaktadır. Boyutları çok küçük ve normal iğnelerden ince de olsa vücuda giren iğneler nedeniyle az miktarda ağrı duyulabilir. Uygulamaların elle değil elektronik olara hızlı ve eşit ilaç vermeyi kolaylaştıran özel tabancalarla yapılması ağrıyı yok denecek kadar azaltmaktadır.

Mezoterapi kaç seans sürer?

Bu öncelikle hangi amaçla uygulandığına göre farklılıklar gösterdiği gibi kişilere ve problemlerin ciddiyetine göre değişir. Selülitte mezoterapi seansları 1-2 hafta aralıklarla 8-10 hafta süreyle önerilmektedir. Sonuçlar memnun edici olduğunda idame seanslar 15 gün ara ile 2 seans ve daha sonra ayda 1 önerilmektedir.

Her seansta kaç enjeksiyon yapılır?

Yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklilk göstermektedir. Eğer tedavisi gereken saha küçük bir yer ise uydulama sayısı azalmakta büyük bir yer ise uygulama sayısı artmaktadır.

Mezoterapinin yan etkileri var mı?

Mezoterapide kullanılan kombine preparatların içeriğini oluşturan ilaçlar FDA tarafından onaylıdır. Hazırlanacak olan içerik ve uygulanacak olan derinlik uygulama yöntemi ve sıklığı yan etkileri belirleyen şeylerdir. Bu alanda deneyimli kişilerce yapıldığında sonuçlar hem daha etkili olmakta hem de yan etkiler daha az olmaktadır. Bunula birlikte enjeksiyon bölgelerinde kızarıklı, şişlik, kaşıntı, ağrı, yanma, morarma ve alerjik reaksiyonlar olabilir.

Tedavi sırasında yapılması gereken öneriler nelerdir?

Diyet, fizik aktivite (hiç olmazsa 2 günde bir yarım saat) uygun olur. Özellikle bisiklet sürme ya da yüzme önerilmektedir. Karın bölgesi kollar ve uyruklarda yerleşmiş yağ dokusu olan bir bayanın diyet yapmadan ve kilo vermeden mezoterapiden fayda görmesini beklemek yanlış olur.

Yapılmaması gerekenler nelerdir?

Uygulama günü bölgeye krem, parfüm kullanmamış olmalı, dar kot pantolon giymemeli, uygulamadan 7 gün önce aspirin kullanımı bırakılmalıdır. Aynı gün sonrasında banyo, havuz ve güneşlenmek yasaktır.

Mezoterapi etkinliği bütün dünyada kanıtlanmış bir geleneksel tıp yöntemidir. Birçok ülkede uygulanıyor olması, her gün binlerce doktorun hastalarına uygulaması yararlı bir yöntem olduğunun en güçlü kanıtıdır. Hasta ile hekim arasında etkin bir diyaloğun olması sonuçların bir an önce ve en iyi şekilde elde edilmesi için gereklidir. Ancak mezoterapiden her zaman çok kısa sürelerde sonuç alıp mucize bir düzelmede beklenmemelidir. Bölgesel etkili olduğu kalori alımının kısıtlanmasının gerektiği unutulmamalıdır.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED