Blog Galeri Biz Kimiz?

 

POWERPLATE

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Power – Plate Vücudumuzda Refleks Kasılmaları Yaratır

İnsan vücudunda tıpkı gözlerimizdeki gibi doğal reflexler vardır. Bu tür kasılmalara Tonik Vibrasyon Kasılmaları adı verilir. Saniyede 30 ile 50 kez kasılma olur. Power Plate’in istem dışı kasılmaları her bölgedeki kasları derinlemesine çalıştırmaktadır.

Power-Plate kas tellerinin % 95-97’sini birden çalıştırır

Power-Plate’in ürettiği vibrasyon vücudumuzda sadece tonik kasılmalar yaratmakla kalmaz,

Bu kuvvetli vibrasyon aynı zamanda çalışma yaptığımız bölgedeki kasların her bir telinin de çalışmasını sağlar. Derin bölgedeki kas tellerimiz dahi çalışır. Örneğin sırtımızda bulunan omurga boyunca ilerleyen kasımız bile çalışmaktadır. Normalde bu kasları çalıştıran hareketler geliştirmek son derece zordur. Oysa tüm vücudumuzu taşıyan bu ana bölgedeki kasları çalıştırmak insan vücudu için son derece önemlidir

Power-Plate üzerimizdeki ivme faktörünü değiştirir.

Sağlıklı ve güçlü kalmak için yapılan ağırlık çalışmaları kaslarımızı zorlar ve daha güçlü olmalarını sağlar. Eğer üzerimizde bulunan “ivmeyi” arttırırsak, bu çalışmaları bu şekilde yapmamıza gerek kalmaz. Power-Plate üzerimizdeki yer çekimi etkisini 4-6 kat artırarak bunu sağlar. Böylece yer çekimine karşı daha fazla kuvvet kullanmamız gerekir ve bu durumda daha fazla kas çalıştırmış oluruz.

Kemik yoğunluğunu arttırır Power Plate kemik dokusunun gelişmesini ve kuvvetlenmesini sağlar.

Power Plate kemik dokusunun gelişmesini ve kuvvetlenmesini sağlar. Bilimsel çalışmalarda, Power Plate çalışmalarından sonra kemik yoğunluğunda ve kemikte bulunan mineral yoğunluğunda kayda değer artışlar olduğu saptanmıştır. Özellikle kadınlarda görülen kemik erimesi “osteoporosis” konusunda Power Plate etkili bir mekanizma sunmaktadır. Menopoz döneminden önce Power Plate kullanılması ileride görülebilecek kemik erimesi oranını düşürecektir.

Metabolizmayı yükseltir

Power- Plate metabolizmanın zenginleşmesine neden olur yağ yakılmasını şiddetlendirir ve ana metabolizmayı düzenleyerek deri altındaki yağ tabakasını azaltır. Uygulanacak özel masaj egzersizleri ile çalışma bölgelerinde çok kısa sürede neticeler alınır. Power Plate’in selülit konusundaki başarısı buradan kaynaklanmaktadır.

Kas gücünü arttırır

Power Plate ile çalışırken çalışma bölgesindeki kaslar %100’e yakın bir verimlilik ile çalışır ve gelişir. Vücudumuzun dayanıklılığı ve gücü etkili biçimde artar.

Esnekliği arttırır

Geliştirilmiş egsersiz programlarının uygulanması ile vücut dolaşım sistemi düzenlenir, bu bölgeler ısıtılarak kas ve tendonlardaki esneklik arttırılır.

Dolaşımı düzenler ve hızlandırır

Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı, hücrelerin kısa sürede yakıt(enerji) depolanmasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terk etmesini sağlar.

Vücut uyumunu geliştirir

Power Plate, kas içi ve kaslar arası koordinasyonu sağlayan tüm reseptorlerin aynı anda uyarılmasını sağlar. Bir başka deyişle, çalışma bölgesinin tümünde “istem dışı kasılmalara” neden olur. Böylelikle vücudun koordinasyon yeteneği ve uyumu artar.

10 dakikada gelen sonuç

Power Plate ile yapılacak 10 dakikalık çalışmalar ve bunun haftada 3 kez tekrarı istenilen tüm sonuçları elde etmek için yeterlidir. Kısa sürede üstelik yorulmadan ve terlemeden.

Kişinin ihtiyacına göre bir program çıkarılarak kişiye özel çalışma yapılmalıdır.

Power Plate’i kimler kullanamaz?

Kapanmamış yaraları olanlar, ağır migreni olanlar, yapay kalçası olanlar, trombosisi olalar, kalp pili taşıyanlar, beyin ameliyatı olanlar, by-pass olanlar, kırık için platini olanlar, epilepsisi olanlar, hipoglisemisi olanlar, organ nakli olanlar, hamileler, emzirenler kullanamaz.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED