Blog Galeri Biz Kimiz?

 

PRP

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Kişinin kendi kanından elde edilen plazma deriye verildiğinde kök hücreleri uyararak kırışıklıkların giderilmesinden, yaraların iyileşmesine ve saç dökülmesine kadar etkili alternatif bir yöntemdir.

PRP’de hastadan bir miktar kan alınır. Bu kan özel bir jel yardımıyla kırmızı kan, beyaz kan hücreleri ve plazmaya ayrıştırılır. 2-4 katı yoğunlukta elde edilen bazı büyüme faktörleri ve platellet hücreleri ve tedavi edilmek istenen bölgeye iğne ile uygulanır. Plateletler küçük çekirdeksiz, ancak son derece güçlü hücrelerdir ve doku iyileşmesinde rol oynayan Büyüme Faktörleri ile sitokinleri içerirler.

PRP; Vücudun kendi hücrelerini canlandırır ve yeniden yapılandırmak için uyarır. Kollajen liflerini yeniden şekillendirir, dolayısı ile kıvrım ve çizgileri yumuşatır. Estetik uygulamalarından sonra iyileşme sürecini hızlandırır.

Bu yöntem içinde herhangi yabancı bir madde olmaması tamamen kişinin kendi hücrelerinin kullanılması nedeniyle alerji riski taşımaz bu en önemli avantajlarından biridir.

Yaşa ve ihtiyaca bağlı olarak, ortalama 2-4 haftalık aralıklarla 2-4 arası tedavi gerektirir. Sadece kanamaya yatkınlığı olanlarda, pıhtılaşma hastalığı olanlarda önerilmemektedir. Mezoterapi veya dolgu yöntemi ile cilde uygulanır. Mezoterapi olarak kullanıldığında napaj tekniği ya da dermaroller kullanılır ve plazma yedirilir. Tercihe bağlı olarak anestezi istenirse uygulanacak bölgeye yoğun bir şekilde Emla krem sürülür ve naylon kapatılarak 1 saat bekletilir, uyuştuktan sonra uygulanır. İşlem 15-20 dakika kadar sürer. İlk 24 saat kızarıklık olabilir, genellikle 48 saat sonra hiçbir şey belli olmaz. Etkileri hemen değil aylar içinde başlar ve uygulama bırakıldığında bile 6-12 ay sonrasına kadar devam eder.

PRP tedavisindeki cilt yenilenmesi kalıcıdır. Ancak yaşlanma süreci devam ettiği için idame tedavisi gereklidir.

İçerdiği büyüme faktörleri şunlardır:

Epidermal Growth Faktör (EGF): Epidermis hücrelerinin çoğalmasını ve farklılaşmasını uyarır, anjiojeneze (damarlanma) de etki eder.

Transforming Growth Faktör (TGFß) DNA sentezini, çeşitli tiplerdeki hücrelerin sentezini ve çoğalmasını uyarır, kolajen sentezini destekler.

Vascular endothelial Growth Faktör (VEGF) Anjiojenezi artırır.

Platelet derived Growth Faktör (PDGF) Mezenkimal kök hücrelerin mitozunda rol alır, ECM sentezini destekler.

Insulin-like GF1/2 (IGF-1/2) Plateletler yerel ECM hücreleri ile ilişkilidir, hücre bölünmesi, göçü ve çoğalmasını başlatan sinyalleri yollarlar.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED