Blog Galeri Biz Kimiz?

 

RADYOFREKANS

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Radyofrekans nedir ve nasıl etki eder?

Radyofrekans aletleri cildi ve yağ dokusunu ısıtarak cilt gençleştirme, bölgesel zayıflama ve selülit tedavilerinde kullanılır. Bunu elektrik akımları ile dokuda manyetik alan yaratarak yaparlar. Su molekülleri bir pil gibi elektriksel olarak kutuplanmıştır. Oksijen tarafı (-), hidrojen tarafı (+) yüklüdür. Radyofrekansın yarattığı manyetik alan doku içinde dalgalanma ile yayılır ve su moleküllerine rotasyon yaptırır bu şekilde sürtünmeye bağlı ısı oluşur. Dolayısıyla yağ dokusu ve deri ısıtılmış olur.

Bu ısının etkili olabilmesi için 41-43 derecelere kadar çıkması gereklidir.

Isı dermal kollajeni kısaltır, fibroblastların uyarılmasını sağlayarak yeni kollajen sentezini uyarır dolayısıyla cilt kalitesinde artma, sıkılaşma, toparlanma sağlanır. Isı ayrıca yağ hücrelerinin zarlarının parçalanmasına neden olur, böylece içerdikleri serbest yağ asitleri serbestleşir. Isı ile kan ve lenfatik dolaşımın da artmış olması yağların atılmasını kolaylaştırır. Uygulandığı bölgede yağ dokuda dolayısıyla selülitte azalma, sıkılaşma, çatlaklarda azalma , cilt kalitesinde artma meydana gelir.Yüz, boyun, kol ve karın bölgelerinin sıkılaşmasında etkilidir.

Uygulama nasıl ve ne sıklıkla yapılır?

Radyofekans bölgeye göre unipolar, monopolar ve bipolar olarak uygulanabilir. Unipolar ve monopolar derine etki ederken (20 mm), bipolar uygulama ise daha yüzeyel (2-4mm) etki eder . Cilt altı 41-43℃ ye kadar ısıtılmalıdır. Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ısı devamlı ölçülür. Uygulama alanında kızarıklık olup istenen dereceye ulaşana kadar, her bölgeden 3-5 defa geçilir. Seans yüz bölgesinde 30-45 dakika sürer. Uygulama ağrılı değildir, hafif bir ısı hissedilir ve pembelik dışında görüntüde bir değişiklik olmaz, öğle arası uygulama yapıp rahatlıkla işinize dönebilirsiniz. İki haftada bir 10 seans, ya da 6 ayda bir 5 seans önerilir. İşlemden hemen sonra yüzde görülen toparlanma geçicidir, gerçek etki kollajenin senteziyle olur ortalama 2-3 ay sonra başlar.

Kimlere yapılamaz?

Radyofrekans her deri tipinde kullanılabilir, sadece kılcalları fazla olan ciltlerde kızarıklık daha fazla olacaktır. Ayrıca cilt altına hyaluronik asit ile dolgu uygulaması yapılmışsa radyofrekans bu dolguyu eriteceği için önerilmez. Deri tümörü olanlara, aktif deri hastalığı olanlara, kalp pili taşıyanlara yapılamaz. Gebelerde çalışma yapılmadığı için önerilmez.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED