Blog Galeri Biz Kimiz?

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

Saç Mezoterapisi; saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için saçlı deriye uygulanan bir tedavi şeklidir.

Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir. Saç lifinin en önemli bileşeni keratin proteinidir. Enjekte edilen ilaç karışımları sağlıklı bir saç için gereken tüm aminoasitleri içerir ve uygulandığı bölgede kalıcı bir biyoyararlanma sağladığından keratin proteininin oluşumunu artırır. Aynı zamanda içeriğindeki buflomedil etken maddesinin vazodilatatör (damar açıcı) etkisi sayesinde bölgedeki kan akımı artar, dolayısıyla oksijenlenme sağlanır. Ayrıca bu karışım besinsel ve enerji metabolizmasının tam çalışması için gerekli mineral ve vitaminler içermektedir. Özellikle B vitamini açısından zengindir. B vitamini (özellikle çinko ile kombine edildiğinde) saç dökülmesini önler, sebum (yağ) salınımını düzenler. Ayrıca saçlardaki beyazlama da vitamin B ve melanin ön maddesi olan DOPA ile azaltılmaktadır. Karışımda saç gelişimi ve onarımındaki enzimatik reaksiyonlarda rolü olan ve antioksidan etkileri bulunan (çinko, selenyum, bakır, manganez gibi) mineraller de bulunmaktadır. Genetik ya da hormonal olan dökülmelerde finasterid, minoksidil gibi ilaçlar da tedaviye eklenebilir.

Uygulama yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel ilaç karışımlarının mezoterapi iğnesi ile deriye enjeksiyonu şeklindedir. En az 10 seans önerilmektedir. Seanslar haftalık, on beşer günlük ve aylık periyodlar ile yapılır ve genellikle 6 ayda biter. Elde edilen faydanın kalıcı olabilmesi için idame olarak 3 ayda bir devamlı uygulanması önerilmektedir.

 

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED