Blog Galeri Biz Kimiz?

CİLT BAKIMI

UYGULAMALAR

LAZER EPİLASYON

SAÇ MEZOTERAPİSİ

ESTETİK DOLGU

BOTOKS

FRAKSİYONEL LAZER

PASİF JİMNASTİK

FIBROCELL-KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Q-SWITCHED NDYAG

DÖVME SİLME

KİMYASAL PEELING

PRP

KARBON PEELING

LİPOLİZ

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

KAVİTASYON

MEZOTERAPİ

KOLTUKALTI VE EL TERLEMESİ

LPG

PRESSOTERAPİ

CİLT BAKIMI

KILCAL DAMAR-KIRMIZI YÜZ

AWT

RADYOFREKANS

OZON SAUNA

DERMATERAPİ

POWERPLATE

ULTRASKIN

CİLT YAPISI

Cilt, insanın canlılığını korumadaki en önemli ve büyük organdır. Vücut ağırlığının %16’sını oluşturur. Vücudun solunum ve ısı kaynağıdır, doğal giysisidir. Kendini ortalama 28 günde yeniler. Üzerinde iç ve dış etmenlerin etkisiyle oluşan atıklar ve kirlerin temizlenmesi deri solunumu için çok önemlidir.

Cildin katmanları;

Epidermis: En üst katmandır, gözle görülen bölümdür. Cildin renk hücreleri ile kaplıdır. Vücutta yeni oluşan hücreler yüzeye itildiği için epidermis sürekli yenilenir. Yenilenme süresi 28 gündür. Yaşlanmayla birlikte hücrelerin dökülme ve yerine yenilerin geçme işlemi yavaşlar.

Dermis: Bu bölüm bağ dokusunun ön planda olduğu damarlardan çok zengin bir katmandır. Ter ve yağ bezleri, kıl kökü, dokunma cisimcikleri, kas hücreleri bu katmandadır. Cildin esnekliği bu tabakanın sağlıklı oluşuna bağlıdır. Kendini epidermis kadar çabuk yenileyemez. Kolajen ve besleyici kan damarları birbirine dolanmış şekilde buradadır.

CİLDİ ETKİLEYEN ETMENLER

1- Genetik soya çekim
2- Çevre
3- Beslenme
4- Hormonlar
5- Alkol sigara ve uykusuzluk
6- Kozmetik ürünler
7- Güneş
8- Cilt yaşı

CİLT TİPLERİ

NORMAL CİLT: Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilt. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici.

KARMA CİLT: Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem.

KURU CİLT: İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı cilt. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler.

YAĞLI CİLT: Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipi. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici ve sarkmayı önlemek için temizleyici ve sıkıştırıcı maskeler.

EĞER YAĞLI CİLT SİVİLCELİYSE: Sivilce, siyah nokta ile kapalı olan gözeneklerden fazla yağ salgısının dışarı çıkamayıp, olduğu yerde birikmesiyle oluşur. Yağlı ciltlerde kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi şarttır. Kullanılacak ürünler: Antiseptik sabun (kükürt, kafur, katran içeren ürünler).

EĞER YAĞLI CİLT HASSAS İSE: Genişlemiş gözenekler, zaman zaman kırmızı lekeler görülür. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. İç ve dış etkenlere karşı duyarlıdır. Kaşıntı ve yanma görülebilir. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, kesinlikle alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

OLGUN CİLT: Hücrenin yaşam ritminin yavaşlaması sonucu oluşan bir cilt tipidir. Ölü hücreler kat kat yığılarak sonuçta cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin daha yavaş çalışmaları ise derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bir nemlendirici kullanılmazsa deri kurur ve kırışır. Kullanılacak ürünler: Lipozom ve vitamin E , C, Retinol, Peptid ve Büyüme faktörleri içeren kremler, alkolsüz tonik ve genelde cildin susuz bir yapısı olduğu için su içerikli nemlendiriciler.

CİLT BAKIMI UYGULAMA BASAMAKLARI

Cilt öncelikle analiz edilir.

Cilde başlangıç protokolü uygulanır.

Uygulama yapılacak cildin önce eye makeup remover ile göz makyajı ve dudak makyajı temizlenir. Daha sonra uygun temizleme jeli veya sütü kullanılarak cilt temizlenir.

Cilde uygun peeling, firmatör yardımıyla tatbik edilir. Ilık su ve kişiye özel süngerler ile cilt temizlenip durulanır. Firmatör cilde derin temizlik yapar, masaj amaçlıdır, kan akımını hızlandırır, cildin oksijen alışverişini artırarak biyolojik gençleşmeyi sağlar.

Vapozon cihazı ile normal cilde 15 dk. kadar nem verilir. Cilt nem açısından doygunluğa ulaştığında komedon işleminde siyah noktalar ve sivilceler temizlenir.

Komedon temizliği bittikten sonra problemli ciltlerde 3-5 dk. Ozon kullanılır. Ozon kuru sis buharıdır ve cildin dezenfekte edilmesinde kullanılır.

Vac spray uygulaması yapılır. Cilde masaj etkisi sağlar,kuvvetli kan dolaşımı, cilt liflerinin esnekliğini yükseltir, doku dayanıklılığını arttırır.

Yüksek frekans cihazı ile cilt dezenfekte edilir. Kırmızı ışınlı prop masaj amaçlı, eflatun ışın veren prop ise dezenfekte amaçlıdır.

Cilde uygun serum iyontoforez yardımıyla yedirilir. Kan dolaşımını hızlandırır, hücre değişimini aktifleştirir. Deride, yeni hücrelerin oluşmasına ve ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Etkili ampul maddeleri, cildin derinliklerine ulaşır.

Dekolteden itibaren yüz masajı yapılır. 15-20 dk. Sürer.

Cilde uygun yüz, göz ve dekolte maskeleri uygulanır. Yaklaşık 15-20 dk Ciltte bekletilir. Cilt ılık su ve kişiye özel süngerler ile temizlenir.

Cilde uygun nemlendirici, göz çevresi nemlendiricisi, güneş koruyucu sürülür ve işlem tamamlanır.

Özel Dermiss Polikliniğimizde Kullanmış Olduğumuz Ürünler;

Skin Ceuticals, Genosis, benev, Genosys, PCO (Sheep Placenta whitening mask) ürünleri kullanılmaktadır.

DUYURULAR

Kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için
e mail grubumuza katılın.

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal bağlantılarımızle bizi takip edin. etkinlik ve yeniliklerden. Son çıkan ürünlerden ilk siz haberdar olun.

f ins g+ fs

0530 877 93 77

0352 236 19 00

0352 236 25 00

[email protected]

COPYRIGHT © 2016 DERMISS.COM ALL RIGHTS RESERVED